Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W tym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też nasza szkoła, 9 listopada w sposób niecodzienny uczciła to ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenie. Tą wyjątkową uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 8.00 różnymi klasowymi inicjatywami (patriotycznymi lub profilaktycznymi).
O godzinie 9.30 cała szkoła zgromadziła się w salce gimnastycznej na apelu przygotowanym przez uczniów klas 4, 7 oraz 8 pod opieką pani Iwony Mućko- Świerczewskiej i pana Jarosława Dybka. W montażu słowno – muzycznym uczniowie przybliżyli zgromadzonym nauczycielom oraz uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości.
Po wystawionej części artystycznej pani Dyrektor Wiesława Rolewicz wręczała dyplomy uczniom biorącym udział w Regionalnym Konkursie Literacko-Plastycznym Nasza Niepodległa. Następnie odbył się koncert, na którym chętni uczniowie śpiewali indywidualnie, a później także zespołowo, wraz z całą swoją klasą okolicznościowe pieśni patriotyczne i żołnierskie. I wreszcie o godzinie 11.11 cała nasza szkoła odśpiewała głośno i dumnie Mazurek Dąbrowskiego, włączając się tym samym w ogólnopolską inicjatywę śpiewania hymnu przez uczniów polskich szkół.
Na koniec odbyło się interesujące spotkanie zorganizowane przez Dyrekcję naszej szkoły i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej, na którym gościliśmy m.in pana Michała Prusakiewicza, potomka rodu Miedzińskich, właścicieli majątku Kamieniec, panią Katarzynę Markiewicz, panią Krystynę Bachanek oraz pana Henryka Wysockiego. Nasi uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom związanym z historią gminy Wodynie.
/-/ Jarosław Dybek

Komentowanie zostało zablokowane.