Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej  kampanii profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą  „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”  kierowanej do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców  i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania w 2018 roku, są traktowane jako pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu, a mają być rozwijane w przyszłości.
W ramach programu uczniowie wezmą udział w zajęciach z filmem edukacyjnym oraz dwukrotnie wypełnią ankietę. Do jednorazowego wypełniania ankiety zaprosimy także nauczycieli i rodziców.
Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela.
Autorytet to osoba, wokół której zbierają się ludzie. To Autorytet nadaje kierunek działania, daje poczucie bezpieczeństwa i sensu.
W ramach umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości  projekt  ten  realizuje  Fundacja Wspomagająca Wychowanie “Archezja”.
Dzięki materiałom nadesłanym przez Fundację, uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach, które przybliżą im tematykę kampanii.
Mamy nadzieję, że podjęte działania przyniosą oczekiwane rezultaty.
Uwaga! Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w ciekawym konkursie, o którym można przeczytać na stronie kampanii:   https://autorytet.org/konkurs/
Koordynatorzy szkolni kampanii: p. Agnieszka Szostek i p. Anna Osiak
Wszystkie informacje na temat kampanii można znaleźć na jej oficjalnej stronie: https://info.autorytet.org.

Komentowanie zostało zablokowane.