Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Choinka 2015

„RUDA TAŃCZY JAK SZALONA”
TAŃCE, HULANKI , SWAWOLA…!

 

I przybyły Śnieżynki, sypały śnieg z zimowej pierzynki.
Było biało… biało wszędzie!
 
Stałym elementem w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej jest coroczna choinka. Ta lubiana, chyba przez wszystkich, impreza ma charakter środowiskowy i długoletnią, trudno nawet ustalić jak długą, tradycję.
W tym roku jedynym odstępstwem był termin, gdyż zazwyczaj impreza choinkowa zapowiadała nadejście ferii. A tymczasem zdążyliśmy już zapomnieć (przynajmniej niektórzy;) o beztroskich dniach wolnych i podjęliśmy przygotowania, aby dzień 14 lutego był w naszej szkole dniem wyjątkowym i to nie tylko ze względu na święto Zakochanych.
Nauczyciele i uczniowie postarali się, aby tego szczególnego dnia w naszej szkole było kolorowo i wesoło. Zabawę rozpoczęliśmy balem karnawałowym, o godz. 13.00 sala gimnastyczna wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Tak wielu tańczących i bawiących się ludzi w szampańskich nastrojach nasze gościnne wnętrza goszczą tylko przy okazji choinki. Dzieci i rodziców nie trzeba było namawiać do udziału w zabawie, co jakiś czas z mikrofonu płynęły dedykacje i życzenia zachęcające najbardziej nieśmiałych.
Na tych, którzy potrzebowali chwili oddechu po radosnych pląsach na parkiecie i na najmłodsze dzieci czekała miła atrakcja z zaprzyjaźnioną z nami animatorką – panią Dorotą Plak, która pieczołowicie wybierane kostiumy karnawałowe uzupełniała ręcznie malowanymi maskami na podekscytowanych twarzach.
          W prawdziwie karnawałową atmosferę wszystkich obecnych wprowadził konkurs tańca, w którym uczestniczyli najodważniejsi reprezentanci klas. Śmiałkowie dobrani w pary mieszane spróbowali swoich sił w kilku tańcach, począwszy od gorącej lambady i energicznego twista poprzez poważniejsze tango a skończywszy na dobrze znanych klimatach disco i ulubionych przez dzieci Kaczuchach. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Umiejętności taneczne uczestników zaskoczyły wszystkich, łącznie z nimi samymi. Członkowie jury mieli naprawdę trudny orzech od zgryzienia, ale w rezultacie nagrodzili trzy pary a dwie kolejne wyróżnili. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali drobne upominki.
          Część taneczną zakończyła inicjatywa najmłodszych uczniów naszej szkoły kl. I i „0”, którym do bujanego walczyka udało się zaangażować prawie wszystkich rodziców.
          Kolejna część imprezy, czyli występy artystyczne, odbyła się na górnym korytarzu, który pękał w szwach od liczby widzów. Tam mikrofony przejęli uczniowie wcielający się w role konferansjerów a na pięknie udekorowanej scenie w przedstawieniu „Nasza klasa to niezłe ziółka” zaprezentowali się uczniowie klasy IV pod przewodnictwem pani Jolanty Kamieńskiej.
             Za sprawą rozkosznych Śnieżynek, Królowej Zimy, Nowego Roku i Karnawału w towarzystwie zwierzątek leśnych i wszystkich kalendarzowych miesięcy uczniowie klas V i VI zachwycili publiczność inscenizacją pt. „Noworoczni goście”. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Elwiry Jankowskiej dał artystom możliwość zaprezentowania swoich licznych talentów aktorskich, wokalnych, tanecznych i kabaretowych. Występ przetykany hitami muzyki rozrywkowej zachwycił wszystkich zgromadzonych, czego oznaką były gromkie brawa.
             Dosłownie każdy miał okazję prezentować się na scenie wśród licznej publiczności – co jak wiadomo nie lada jest sztuką. Dlatego na podwyższenie zaproszeni zostali również rodzice, w celu sprawdzenia swojej muzycznej wiedzy i umiejętności w konkursie Jaka to melodia? Walka była wyrównana, i choć chyba każdy skrycie kibicował drużynie uczniów, rodzice wygrali w tym muzycznym starciu. Czego jeszcze raz serdecznie gratulujemy, licząc na dalszą współpracę i coraz liczniejszy udział w różnego rodzaju inicjatywach w naszej placówce.
Dzieciaczki z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się w anglojęzycznej piosence, którą wprowadziły gościa specjalnego, którym – jak nie trudno się domyślić – był Święty Mikołaj.  To spotkanie było punktem kulminacyjnym całej uroczystości, na świętego z workiem pełnym prezentów z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci, każde zostało obdarowane wspaniałą paczką z obietnicą, że za rok Mikołaj do nas powróci.
Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu zacnych gości z panem wójtem Wojciechem Klepackim na czele. Licznie zgromadziła się również społeczność lokalna, emerytowani nauczyciele, dopisali rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz absolwenci naszej szkoły.
          Tańce, hulanki, swawole… – tak można podsumować to, co się działo na naszym szkolnym balu. Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owo wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych. Chyba nie było osoby, której by się nie podobało 14 lutego w naszej szkole! Zapraszamy za rok, liczymy na Was!
Elwira Jankowska

Komentowanie zostało zablokowane.