Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Choinka szkolna

Po raz kolejny…. „RUDA TAŃCZY JAK SZALONA”…
            Stałym elementem w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej jest coroczna choinka. Lubiana, przez wszystkich impreza ma charakter środowiskowy i długoletnią tradycję. Odbyła się ona w sobotę 13 stycznia o godz. 13.00. Nauczyciele i uczniowie postarali się, aby tego szczególnego dnia w naszej szkole było kolorowo i wesoło. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości. Licznie zgromadziła się również społeczność lokalna, emerytowani nauczyciele, dopisali rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz absolwenci naszej szkoły. Zabawę rozpoczęliśmy balem karnawałowym. Prowadził go DJ, który inicjował zabawy i tańce. Tak wielu tańczących i bawiących się ludzi w szampańskich nastrojach nasze wnętrza goszczą tylko przy okazji choinki. Dzieci i rodziców nie trzeba było namawiać do udziału w zabawie.
            W prawdziwie karnawałową atmosferę wszystkich obecnych wprowadził konkurs na „Królową i króla balu”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Śmiałkowie dobrani w pary mieszane lub też samodzielnie próbowali swoich sił w  tańcach przez cały czas trwania balu. Członkowie jury mieli naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ale w rezultacie nagrodzili dwie pary.   Wśród młodszych uczestników wybrano królową, którą została Małgosia Gajowniczek z klasy II, zaś królem został Paweł Żydak z klasy III. Z klas starszych królową balu okrzyknięto Ilonę Malka z klasy VII, zaś królem Bartka Żydak z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali korony i zatańczyli wspólny taniec.
            W międzyczasie rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek, który bardzo uczniom  smakował.
            Kolejna część imprezy, czyli występy artystyczne, odbyła się na sali gimnastycznej, która pękała w szwach od liczby widzów. Tam mikrofony przejęli uczniowie wcielający się w role konferansjerów, a na pięknie udekorowanej scenie w przedstawieniu, które przeniosło nas w klimaty zimowe wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Agnieszki Olszewskiej. Dzięki nim uwierzyliśmy, że zima, okres świąt jest niezwykle bajkowy i piękny…  Uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Katarzyny Rosada wprowadzili nas w świat „Smerfów”. Zaś uczniowie klas II i III zagłębili się w przesłanie świąt Bożego Narodzenia. Program artystyczny dał artystom możliwość zaprezentowania swoich licznych talentów aktorskich, wokalnych i tanecznych. Występ przeplatany hitami muzyki rozrywkowej zachwycił wszystkich zgromadzonych, czego oznaką były gromkie brawa.
            Na koniec przywitaliśmy gościa specjalnego, którym – jak nie trudno się domyślić – był Święty Mikołaj. To spotkanie było punktem kulminacyjnym całej uroczystości, na świętego z workiem pełnym prezentów z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci, każde zostało obdarowane wspaniałą paczką z obietnicą, że za rok Mikołaj do nas powróci. Owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych. Zapraszamy za rok, liczymy na Was!
Agnieszka Olszewska

Komentowanie zostało zablokowane.