Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Coś od uczniów dla szkoły i coś od szkoły dla uczniów

W tym roku społeczność Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej świętowała nadejście wyczekanych ferii zimowych podczas dwóch niecodziennych popołudni.
Czas integracji i dobrej zabawy rozpoczęliśmy w piątek, 25 stycznia, spotkaniem pod hasłem „Wieczór dla mojej szkoły”.  Była to okazja do podziwiania talentów naszych uczniów.                  O godzinie siedemnastej Pani dyrektor Wiesława Rolewicz powitała rodziny naszych uczniów oraz zaproszonych gości: pana Mirosława Michalczyka – przewodniczącego Rady Gminy Wodynie, panią Barbarę Brodzik – skarbnika Gminy Wodynie, ks. Andrzeja Polaka -proboszcza parafii w Rudzie Wolińskiej, panią Janinę Pietrasik – sołtysa miejscowości Ruda Wolińska.
Uczniowie zabawiali widownię programem artystycznym przygotowanym pod czujnym okiem wychowawców, wspieranych przez wszystkich nauczycieli.
Najmłodsi zaprezentowali się we wdzięcznych utworach dziecięcych, wymagających zręcznych wygibasów.  Dzieci z klas drugiej i trzeciej wcieliły się w postacie z wierszy  Juliana Tuwima. Starsza brać uczniowska sięgnęła po inny repertuar. Uczniowie klasy czwartej zabawiali widzów scenkami kabaretowymi ukazującymi perypetie dorastających nastolatków. Młodzież z klas piątej i szóstej przestrzegała przed zapatrywaniem się w otaczające nas wszelkiego rodzaju ekrany kosztem zacierania się relacji rodzinnych. Natomiast najstarsi uczniowie, przybierając stroje niemalże z epoki szlacheckiej, odtworzyli na naszej małej scenie „Zemstę” Aleksandra Fredry. Przedstawienia zakończył występ klasy pierwszej, która rozbujała widzów swoją wiązanką polskich przebojów.
Nasz „Wieczór dla szkoły” był także okazją do wsparcia szkoły datkiem finansowym poprzez zakup symbolicznej cegiełki lub ciasta w szkolnej kawiarence. Spotkanie przy kawie, herbacie oraz kawałku pysznego deseru, przygotowanego przez mamy naszych uczniów, zakończyło wieczór, podczas którego to dzieci dawały swojej szkole coś od siebie.
Następnego dnia, w sobotę,  to szkoła zrewanżowała się swoim uczniom dając im okazję do wspólnego świętowania podczas zabawy karnawałowej, szkolnej choinki.  Dzieci bawiły się wyśmienicie przy muzyce przygotowanej przez profesjonalnego  DJ’a Tomka. Ciekawe atrakcje zapewniała również sympatyczna zebra – pani animator Dorota. Indywidualne wyczyny sprawnościowe,  grupowe rywalizacje sportowe oraz wspólne ewolucje taneczne na parkiecie, cieszyły się przez całe popołudnie dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci, których zmęczone od tańca stópki potrzebowały chwili odpoczynku, mogły udać się do szkolnego bufetu, gdzie czekały przygotowane przez rodziców przepyszne kanapki, coś do picia i trochę słodkości. Na zakończenie imprezy, kilka minut po siedemnastej, spośród najwytrwalszych zdobywców parkietu wyłoniono Króla i Królową balu (a właściwie Królów i Królowe, bo kto powiedział, że para królewska może być tylko jedna?) .
W dobry nastrojach i roztańczonym krokiem rozpoczęliśmy oprószone śniegiem ferie zimowe, długo oczekiwane zarówno przez dzieci jak i pedagogów. Mamy nadzieję, że dwa tygodnie wystarczą, aby choć odrobinę podładować swoje akumulatory. Dużo energii potrzebne jest każdemu, by wrócić do nauki i pracy z zapałem oraz uśmiechem na ustach.
Magdalena Pietrasik

Galeria zdjęć

Wieczór dla szkoły i choinka 2019

Komentowanie zostało zablokowane.