Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dbajmy o naszą planetę

,, … Ziemio nie chcemy, abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy…”
Tym fragmentem wiersza rozpoczęliśmy nasz uroczysty apel – zorganizowany z okazji Światowego Dnia Ziemi, obchodzony 22 kwietnia. Była to dobra okazja do zdobycia wiedzy na tematy związane z ekologią oraz mądrej i ciekawej zabawy. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali wiersze nawiązujące do tematyki ekologicznej. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie wiadomości o ochronie przyrody, segregacji odpadów i potrzebie czystości środowiska. Ziemia powinna być czysta, bo tylko wtedy będzie dla nas zdrowa i bezpieczna.
W dalszej części uczniowie klas VI i VII w bardzo zabawny sposób zaprezentowali znany wszystkim teleturniej „Familiada”, tym razem jednak pytania związane były z ochroną środowiska. Drużyny wykazały się dużą wiedzą ekologiczną oraz zdolnościami aktorskimi.
Miłym akcentem obchodów było wręczenie przez Panią Dyrektor uczniom nagród za udział w konkursie plastycznym o wiośnie.
Po skończonym apelu zgodnie z zasadą ,,Myśl globalnie – działaj lokalnie wszystkie klasy wraz z opiekunami udały się na sprzątanie wyznaczonych terenów wzdłuż okolicznych dróg. Najmłodsi uczniowie zadbali o teren wokół szkoły. Oczywiście śmieci zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich worków.
Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.
A. Adamiak, I. Świerczewska

 

 

Komentowanie zostało zablokowane.