Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Babci i Dziadka

 „Babciu, Dziadku! Dziękujemy całym sercem za dzieciństwa chwile najpiękniejsze…” 
     Święto Babci i  Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.  Te dni zostały upamiętnione również przez uczniów naszej szkoły zaraz po powrocie z ferii zimowych, w dniu 6 lutego 2018 r.
  W bieżącym roku szkolnym  za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie z klas IV –VII, którzy pod kierunkiem pani Anny Osiak i pani Anny Kazimierczak zaprezentowali montaż słowno –  muzyczny. O godzinie 11 sala gimnastyczna zaczęła się wypełniać z czego, jak było widać, bardzo cieszyły się wnuczęta. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Wiesława Rolewicz, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła  im  życzenia. Następnie wnuczęta słowami wierszy i piosenek wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność za miłość, ciepło, dobro i wychowanie, które od nich na co dzień otrzymują. Zapewniły także dziadków o swojej miłości spawając mi. in „Powiedz babciu czy ktoś bardziej kocha cię. Boś ty jest dobrocią samą w sobie mi. Że mi dałaś mamę, tatę w końcu ja zaistniałam na tym świecie, żeby żyć.(…) Powiedz dziadku czy ktoś bardziej kocha cię. Za ten czas, kiedy z nami jesteś ty. I niech trwa ta chwila, bo dziś wiem, że zastąpić ciebie nikim nie da się”. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem wsłuchiwali się, w kierowane pod ich adresem,  słowa płynące z ust wnucząt. Na zakończenie części artystycznej Babcie i Dziadkowie jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki –  laurki z życzeniami, a  następnie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek  przygotowany przez mamy oraz do wspólnych tańców.
   Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
                                                                                                                    Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.