Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Edukacji Narodowej

„Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą.” 
(Eliza Orzeszkowa)

 

Dnia 15 X 2018 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z kl. V-VIII pod kierunkiem p. A. Osiak i p. A. Kazimierczak-Śledź przygotowali montaż słowno-muzyczny. Były nie tylko piosenki, piękne słowa uznania i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, ale także skecze przedstawiające jak trudna jest praca nauczyciela i wychowywanie dzieci. Uczniowie swoim występem rozweselili zgromadzonych na sali uczestników uroczystości. W szkolnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli również rodzice i ks. Andrzej Polak. Wysiłek aktorów i opiekunów został doceniony przez publiczność gromkimi brawami.
Po części artystycznej pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała im za pracę i wysiłek wkładany każdego dnia w wychowanie dzieci i młodzieży. Następnie p. Dyrektor przyznała Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
Samorząd Uczniowski podsumował swój konkurs i wręczył medale „Super Nauczyciel” w kategoriach: Mistrz elegancji, Tryskający humorem, Anielska cierpliwość, Strach się bać.
Pięknym podsumowaniem  tego dnia mogą być słowa J. Kurczaba: „ Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.”
A. Kazimierczak-Śledź

Komentowanie zostało zablokowane.