Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Patrona i Pierwszy Dzień Wiosny

22 marca b.r. był uroczystym i radosnym  dniem w naszej społeczności szkolnej z dwóch powodów. Po pierwsze obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły, a ponadto świętowaliśmy Dzień Wiosny. O godzinie 10.00 rozpoczął się apel przygotowany przez klasę 7 pod kierunkiem opiekunów, przedstawiający okoliczności, w jakich doszło do zwycięskiej bitwy pod Stoczkiem 14 lutego 1831 roku. Słuchający mogli się przenieść w czasie do tamtego pamiętnego dnia i przypomnieć sobie sylwetkę patrona naszej szkoły – jakim jest generał Józef Dwernicki.
Kolejnym punktem był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy 0-3 oraz gry i zabawy zręcznościowe dla najmłodszych. Każdy mały uczeń mógł spróbować swoich umiejętności zręcznościowych i z wielką satysfakcją odebrać słodkie nagrody i laurki za udział w zabawie. Nie zabrakło także wierszyków i piosenek przygotowanych na powitanie wiosny.
W klasach natomiast odbywały się tego dnia quizy, zajęcia o tematyce zdrowotnej oraz tworzono plakaty promujące zdrowy styl życia, w związku z realizowanym projektem „Trzymaj formę”. Odbył się także konkurs dla starszych uczniów z wiedzy o patronie naszej szkoły.
Takie dni „bez lekcji” szybko się kończą. Mimo, że nie palimy już tradycyjnej kukły – przepędzającej zimę – to mamy nadzieję, że zima odeszła na dobre i teraz tylko przyjdzie nam cieszyć się wiosenną pogodą.

 

Dzień Patrona / Dzień Wiosny

 

Komentowanie zostało zablokowane.