Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja to według Kalendarza Świąt nietypowych Dzień Polskiej Niezapominajki. Z założenia jest to dzień, w którym mówi się o  promowaniu walorów naszego kraju, przypomina o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.
Samorząd Uczniowski postanowił przeprowadzić w szkole niebieską akcję. Podczas apelu prezentującego główne założenia tego oryginalnego dnia, dzieci zwróciły uwagę na obecność w naszym życiu osób dotkniętych chorobą Alzheimera.  Zmagając się ze swoim trudnym schorzeniem doświadczają oni utraty wspomnień ze swojego życia, świadomości kim są ich bliscy oraz kim są oni sami. Dzieci przypomniały swoim koleżankom i kolegom o potrzebie bycia z drugim człowiekiem w trudnych dla niego chwilach i dzielenia się wspomnieniami z przeszłości. Wśród uczniów i nauczycieli widać było dzisiaj niebieskie akcenty ubioru.
Zwieńczeniem akcji było wspólne przygotowanie plakatu NieDoZapomnienia, do którego każdy mógł przypiąć niebieski kwiat niezapominajki. Uczniowie chętnie włączyli się we wspólną akcję wypisując ważne dla nich chwile, o których chcieliby nie zapomnieć. Jeszcze więcej zaangażowania okazali czytając później informacje umieszczone na plakacie przez kolegów i koleżanki 🙂

Komentowanie zostało zablokowane.