Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

EDUKACJA I ROZRYWKA

14 marca uczniowie klas  II – VI pod opieką pani Anny Adamiak, Anny Osiak, Anny Pietrasik i pana Kamila Stanisławowskiego wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Wszyscy od dawna czekali na ten moment. Ustawiliśmy się w pary, ochoczo i z uśmiechami na ustach wyruszyliśmy w kierunku autokaru. Wyjechaliśmy o godzinie 8.50. Po 30 minutach znaleźliśmy się przed budynkiem MOK w Siedlcach.  W ciągu kolejnych 10 minut uczniowie młodszych klas rozgościli się w Sali Widowiskowej ,,Podlasie” . Zgromadzili się tu uczniowie z różnych szkół, miedzy innymi nasi znajomi z Seroczyna. Chwilę później rozpoczęły  się zajęcia multimedialne z cyklu Kino z Klasą, pt. ,,Z czego to się robi, czyli przepis na film”. W bardzo przystępny sposób dowiedzieliśmy się: co jest tworzywem, językiem filmu. Zrozumieliśmy umowne znaczenie rekwizytu, czym jest mimika, gest, ruch, jak muzyka nadaje nastrój i charakter. Nauczyliśmy się jak rozróżniać film jako dziedzinę działalności twórczej człowieka. Zrozumieliśmy jakie emocje odzwierciedla barwa. Wiedza połączona z zabawą długo pozostanie nam w pamięci.  Po 50 minutach wspaniałej i bardzo pouczającej lekcji wszyscy moglibyśmy kręcić filmy. Ale zanim to nastąpi rozpoczął się seans filmowy, podczas którego wyświetlono film  pt. ,,Krudowie”. Przed czterema milionami lat rodzina Krudów została zmuszona, by wyruszyć na poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania. Podczas wyprawy głowa rodziny Grug, musiał zmierzyć się ze swoimi lękami. Animowane postacie na ekranie,  muzyka i zabawa się rozpoczęła. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu, krzyki, a także wzruszenie, smutek, współczucie dla Gruga przepełniały salę. Film skończył się szczęśliwie, po prawie dwóch godzinach, które minęły jak pięć minut.
      Drugim celem wycieczki maluchów było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci z klas II i III.  Jeszcze w przeddzień wycieczki zostaliśmy zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w Sali Zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. O godz. 11.30  przybyliśmy do ,,Młynka”.  Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która powitała  naszą grupę i zapoznała nas z zasadami jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Z wielką chęcią korzystaliśmy także z pojazdów,  armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, palmy z linami  i automatów. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika,  w którym można było odpocząć. W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo, postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w Sali Zabaw. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnanie się z tym magicznym i bajkowym miejscem.
Nasi starsi koledzy w tym czasie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach. Zapoznali się z jej zbiorami oraz wysłuchali ciekawej lekcji nt. historii Siedlec od czasów księżnej Aleksandry Ogińskiej. Następnie, podobnie jak my, uczestniczyli w lekcji multimedialnej „Z papieru na ekran, czyli od scenariusza do scenopisu” zakończonej  projekcją filmu „Tajemniczy ogród”. Wiedza przekazana podczas lekcji pozwoliła uczniom zgłębić tajniki powstawania filmu. Poszerzyli swoje słownictwo o filmie i wiedzą już kto pracuje nad powstaniem filmu. My podziwiamy efekty końcowe, głównie grę aktora, a nie widzimy ludzi pracujących na jego sukces.
Podczas drogi powrotnej wszyscy opowiadali sobie najlepsze sceny z obu filmów, na  twarzach nie było widać zmęczenia, tylko  uśmiechy. Emocje po wyjeździe towarzyszyły nam  przez następne dni. Oby było więcej takich  wycieczek.

 

 oprac. p. Anna Pietrasik

Komentowanie zostało zablokowane.