Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

 Przypominamy wszystkim uczniom i rodzicom, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej.
W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie od kilku miesięcy prowadzą kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Głównym celem kampanii realizowanej na terenie województwa mazowieckiego pod patronatem pana Adama Struzika – marszałka województwa mazowieckiego i pani Janiny Ewy Orzełowskiej – wicemarszałka województwa mazowieckiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz promocja używania elementów odblaskowych, które poprawiają bezpieczeństwo tych użytkowników drogi.
W ramach kampanii społecznej, 2 października 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie z dziećmi z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Po krótkiej rozmowie na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i zdanym egzaminie teoretycznym, przyszedł czas na wręczenie każdemu uczniowi zestawu elementów odblaskowych (na plecak, rękaw, buty lub rower).
            Mamy nadzieję, że otrzymane elementy odblaskowe będą właściwie wykorzystywane przez naszych uczniów, a tym samym z pewnością przyczynią się do zwiększenia ich  bezpieczeństwa na drodze.
BEZPIECZNEJ DROGI!

Komentowanie zostało zablokowane.