Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Kangur Matematyczny

   Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach.

– Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

– Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

– Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

   Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

   Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

  Ten Konkurs nie przybiera formy typowej rywalizacji pomiędzy krajami, nie opracowuje się międzynarodowych rankingów, ponieważ główną jego ideą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

   W bieżącym roku szkolnym Konkurs Matematyczny „Kangur” odbył się 22 kwietnia w formie stacjonarne (na terenie szkoły), z zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

   W tegorocznym matematycznym zmaganiu udział wzięło 21 uczniów naszej szkoły.

   Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i „łamali głowy” nad niełatwymi zadaniami.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy wielu sukcesów!

Komentowanie zostało zablokowane.