Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

KONKURS ORTOGRAFICZNY

 „Łatwiej mówić niż pisać, bo liter nie widać,/Nikt nie sprawdzi, czy w słowie nie schował się
„byk”, /Lecz wystarczy dyktando, a zaraz się wyda, /Kto bałagan ma w głowie, kto porządek i szyk
…”.
Jacek Skubikowski (słowa piosenki)
DYKTANDO 2019
     To jak trudną nauką jest ortografia, mogli się  po raz kolejny przekonać uczniowie klasy IV – VIII, startując w dniu 30 kwietnia 2019 r. w  szkolnym konkursie ortograficznym DYKTANDO 2019. Głównym jego celem było zwrócenie uwagi dzieciom i  młodzieży na umiejętność poprawnego zapisu mowy  w języku ojczystym.
     Młodsi  uczniowie zmagali się z tekstem „ Helenka i hormony”, natomiast klasy VII-VIII „Żabi koncert”. Teksty dyktand z pozoru proste i łatwe okazały się dla niektórych przeszkodą nie do pokonania.  Laureaci dyktanda szkolnego , czworo uczniów z klas IV-VI: Liliana Składanowska, Maja Śledź, Marcel Syrowiec i Kuba Karpiński oraz  czworo z klas VII – VIII: Mateusz Michalczyk, Karol Skóra, Klaudia Kozioł i  Grzegorz Kublik,  reprezentowali naszą szkołę w Dyktandzie Gminnym 2019, które odbyło się 9 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Wodyniach.
   I chociaż wydawało się, że wszystko będzie dobrze, a teksty dyktand były dla wszystkich zrozumiałe, to tylko Kubie Karpińskemu udało się odnieść sukces.  Kuba zdobył wyróżnienie w kategorii klas IV – VI. Mamy nadzieję, iż w następnym roku będzie lepiej. Wszystkim laureatom,  jak również uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w  dalszych zmaganiach z „bykami”.

Komentowanie zostało zablokowane.