Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Brak Zdjęć

Lekcja o elektromobilności

Dnia 7 stycznia 2020 r. uczniowie z klas III- VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz na temat rozwoju elektromobilności na świecie.
Zajęcia poprowadził pan Przemysława Bajor z Łodzi w ramach współpracy z Gminą Wodynie, która jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła prace nad stworzeniem Strategii Rozwoju Elektromobilności i na jej utworzenie pozyskała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pan Przemysław rozpoczął rozmowę z uczniami na temat odnawialnych źródeł energii: o biopaliwach, źródłach geotermicznych, energii słonecznej, energii wody i energii wiatru.
Później przyszedł czas na rozmowę o elektromobilności. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć listę warunków jakie powinny być spełnione, aby bezpiecznie poruszać się po drogach elektryczną  hulajnogą czy też elektrycznym rowerem.
Niektórzy uczniowie popisali się nadzwyczaj dobrymi, oryginalnymi pomysłami.
Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży problemu wyczerpywania się nieodnawialnych źródeł energii oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

 

Komentowanie zostało zablokowane.