Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

PIKNIK RODZINNY

   W piękne, słoneczne niedzielne popołudnie, 9  czerwca  2019 r. w naszej szkole odbył się  kolejny, XII już Piknik Rodzinny. Jak się okazuje, impreza jest doskonałym sposobem na bliższe poznanie rodziców i  uczniów. Wzmacnia więzi emocjonalne dzieci z rodzicami,
stwarza okazję do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego rodziców  z dziećmi na wspólnej zabawie.
    Patronat nad Piknikiem objęli Wójt Gminy Wodynie i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej.  Organizatorzy  zadbali,  aby ten kto zechce wziąć w nim  udział, nie żałował swojej decyzji. W programie nie zabrakło atrakcji  zarówno dla dzieci, jak i dla  dorosłych. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd „więźniarką”
i wozem strażackim  oraz  tradycyjnie dmuchany plac zabaw. Dzięki pomocy naszych rodziców zorganizowano  kawiarenkę  z domowymi wypiekami, kawą i herbatą. Amatorzy grilla mieli możliwość zjedzenia pieczonej kiełbaski. Kto chciał mieć pamiątkę z imprezy, mógł sobie zrobić zdjęcie z przyjacielem z pięknie pomalowaną twarzą. Dodatkową  atrakcją festynu była loteria fantowa i zakup cegiełek Samorządu Uczniowskiego. Zarówno losy z loterii fantowej, jak i cegiełki SU brały udział  w loterii głównej, w części podsumowującej Piknik. Niektórym szczęście sprzyjało i kilkakrotnie odbierali nagrody.
   W tym roku, przy planowaniu przebiegu Pikniku,  duży nacisk  został położony na występy teatralne, wokalne i taneczne  naszych uczniów. Jak się okazało był to bardzo dobry pomysł. Pokazy talentów dzieci cieszyły się dużą oglądalnością. Ze sceny popłynęło wiele pięknych życzeń i zapewnień o miłości do rodziców. Nie zabrakło oczywiście elementów patriotycznych, takich jak taniec z szarfami oraz integracyjnych,  takich jak „belgijka”. Bardzo ładnie w występie tanecznym zaprezentowali się nasi najmłodsi i młodsi  uczniowie (z klas 0-V), uczestnicy warsztatów tanecznych. Swój udział na scenie, w  inscenizacji o charakterze profilaktycznym „Baba Jaga u dentysty”, zaznaczyli również rodzice.
  Piknik urozmaicały konkursy o charakterze indywidualnym i rodzinnym, podczas których  panowała miła atmosfera i naprawdę duża rywalizacja. Tematyka konkursów była szeroka. Każdy mógł znaleźć dla siebie dyscyplinę, w której był w stanie się wykazać. Nie zabrakło sportu oraz  konkurencji wymagających zdolności wokalnych czy plastycznych. Na zwycięzców wszystkich form współzawodnictwa czekały atrakcyjne nagrody.
      Organizatorzy serdecznie dziękują osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia imprezy. Dodatkowe podziękowania należą się licznym sponsorom, za wsparcie finansowe i rzeczowe.

 

« 1 z 4 »

Komentowanie zostało zablokowane.