Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

#RazemNaŚwięta – Akcja charytatywna

              Szkoła ma nie tylko uczyć, ale także wychowywać. Dlatego również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Inicjatywa ta miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących, szczególnie w okresie przedświątecznym.
Tym razem Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w ważną i piękną inicjatywę – zbiórkę finansową na Siedleckie Hospicjum Domowe Dla Dzieci.
Siedleckie Hospicjum Domowe Dla Dzieci obejmie swoim działaniem obszar Siedlec  i okolic. Hospicjum jest miejscem, gdzie  można uzyskać domową specjalistyczną opiekę świadczoną na rzecz dzieci z poważnymi nieuleczalnymi chorobami, w tym chorobami genetycznymi, neurologicznymi, nowotworowymi, kardiologicznymi prowadzącymi do przedwczesnej śmierci. Celem tego hospicjum jest poprawa jakości życia małych pacjentów poprzez zapewnienie ulgi w zakresie symptomów towarzyszących chorobie, zapewnienie wsparcia emocjonalnego, socjalnego i duchowego zarówno dziecku, jak i jego bliskim.
Szkolni wolontariusze przez kilka grudniowych dni organizowali zbiórkę pieniężną, odwiedzali codziennie uczniów każdej klasy. I tym razem w naszą akcję charytatywną zaangażowało się wiele osób dobrego serca (uczniów i nauczycieli). Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto Fundacji.
Celem takich  przedsięwzięć jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
Wykazaliście się ogromną empatią, swoją postawą udowodniliście, że nie są Wam obojętne potrzeby i problemy innych.
Dzięki Waszym działaniom prawdziwe dobro popłynęło do osób potrzebujących. Pokazaliście, że pomagać innym można na wiele różnych sposobów. Jest to piękna i ważna inicjatywa!
       Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, a także rodzicom za włączenie się w akcję „Razem na Święta”.

Komentowanie zostało zablokowane.