Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkania z Muzyką

Nowy rok szkolny to czas otwarcia również nowego sezonu „Spotkań z muzyką”, czyli koncertów edukacyjnych, których twórcami i wykonawcami są muzycy z Filharmonii Narodowej w Warszawie. „Spotkania z muzyką” dają szansę dzieciom na rozwijanie muzycznych zainteresowań, obcowanie z muzyką rożnych okresów historycznych, poznawanie jej gatunków i stylów, doświadczanie emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.
28 września b.r. gościliśmy artystów muzyków z koncertem „Z jazzem przez świat”.  W koncercie wystąpiła wokalistka p. Natalia Kordiak z towarzyszeniem tria złożonego z gitary basowej, fortepianu oraz perkusji.
Muzycy w poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążyli razem  z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymali się w Afryce, na Madagaskarze, na wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkowali razem z nami  pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Oczywiście podczas tej podroży nie zapomniano o ojczyźnie jazzu – Stanach Zjednoczonych.
Uczniowie doskonale bawili się w czasie muzycznej podróży- śpiewali razem z wokalistką, tańczyli na siedząco, żywo reagowali na zabawne sytuacje. O tym, że koncert bardzo wszystkim się podobał świadczyły gromkie brawa na stojąco  oraz głośne okrzyki.

Komentowanie zostało zablokowane.