Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Spotkanie z policjantem

21 września br. w ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem, uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Skórcu, panem asp. szt. Tomaszem Cześnikiem.
Prowadzący spotkanie zwracał szczególną uwagę na to, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, przypominał o tym, jak poruszać się po ulicy oraz chodniku. W formie praktycznej, omówione zostały także podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Pan policjant wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony dzieci, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające. Dzieci obiecały stosować się do wszystkich przypomnianych im zasad.
oprac. p. M. Mućko-Świerczewska

Komentowanie zostało zablokowane.