Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Sprzątanie Świata 2020

W poniedziałek 21 września oraz we wtorek 22 września 2020 r. po raz kolejny nasza społeczność szkolna przyłączyła się do  akcji Sprzątanie świata pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”
Działania, które zostały podjęte przez nas w związku z akcją to:
1. Szukanie najbardziej zanieczyszczonych miejsc w pobliżu szkoły.
2. Przeprowadzenie przez szkolnych koordynatorów  akcji  krótkiej pogadanki   na temat ograniczenia opakowań plastikowych  i szkodliwego działania  plastiku na organizmy żywe.
3. Usunięcie i segregacja śmieci  z terenu wokół szkoły, pobliskiego lasu  oraz najbardziej zanieczyszczonych miejsc  wokół  drogi  Ruda Wolińska  – Żebrak.
Pobocza dróg to  miejsca   jedne z wielu w  Polsce najbardziej zanieczyszczone, gdyż użytkownicy dróg pozbywają się śmieci, wyrzucając je przez okna swoich aut.
      W tym roku szkolnym sprzątaliśmy  najbliższe otoczenie w małych grupach, przestrzegając reżimu sanitarno – epidemiologicznego.  
Wyżej wymienione działania, przyczyniły się do wzrostu świadomości, że razem możemy dużo zrobić dobrego dla Ziemi. Musimy o nią dbać wszyscy bez wyjątku, gdyż ona jest naszym wspólnym domem.
Jeżeli już musimy kupić żywność w opakowaniach  plastikowych  to należy kierować się  oznaczonymi na nich  numerami 2 i 5  w trójkącie. Są one  bezpieczne. Numer 7 na opakowaniu plastikowym informuje nas o niebezpiecznym plastiku, który zawiera toksyczny bisfenol.
 Nie powinno się używać tego plastiku w kuchenkach mikrofalowych, które zwielokrotniają przenikanie BPA do żywności a to przyczynia się do chorób układu nerwowego i hormonalnego.
PAMIĘTAJMY!  WSPÓLNIE DBAJMY O NASZĄ ZIEMIĘ!
/-/ Anna Adamiak

 

Komentowanie zostało zablokowane.