Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

#SzkołaPamięta Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     Nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych poświęconych bohaterom podziemia antykomunistycznego.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Sejm 3 lutego 2011 r. przyjął ustawę o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, której inicjatywę zgłosił w 2010 r. prezydent Lech Kaczyński. Pierwszy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadał dokładnie w 60. rocznicę egzekucji na Rakowieckiej siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
W ramach  akcji „Szkoła Pamięta” i uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych przeprowadzone zostały lekcje historyczne o „Żołnierzach Wyklętych”, quizy wiedzy, pokazy filmowe, powstała gazetka ścienna oraz zorganizowano spotkanie z byłymi spadochroniarzami z XXVII Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Siedlcach.

Komentowanie zostało zablokowane.