Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Czas wakacji dobiegł końca.

    1 września br. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Tradycyjnie ten dzień rozpoczęliśmy mszą św. w parafialnym kościele. Po udzielonym przez księdza proboszcza błogosławieństwie na kolejne 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

      Dyrektor szkoły pani Wiesława Rolewicz serdecznie powitała uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie ciepło powitała nowych uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Następnie wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

     W swoim wystąpieniu nawiązała również do 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy i cywilów, którzy przelali krew za to, abyśmy mogli spokojnie rozwijać się i kształcić.

      Istotnym punktem uroczystości było pożegnanie odchodzącej na emeryturę nauczycielki religii – pani  Marianny Żbik. W imieniu pracowników szkoły nauczycielkę pożegnała pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu wyraziła wdzięczność za wysiłek, i trud, za zaangażowanie, profesjonalizm i serce włożone w edukację i wychowanie młodych ludzi. Życzyła pani „Bożence” zdrowia na długie lata, radości, dni wolnych od trosk i kłopotów,  życia bez ograniczeń czasowych, realizowania swoich marzeń i pasji. W imieniu uczniów naszej szkoły głos zabrały uczennice klasy V i VI, które wierszem i piosenką wyraziły wdzięczność za trud dydaktyczno-wychowawczy pani Żbik oraz złożyły jej najlepsze życzenia na kolejny etap życia. Wzruszona serdecznym pożegnaniem pani Marianna podziękowała całej społeczności szkolnej za życzliwe słowa skierowane pod jej adresem, za życzenia, kwiaty, prezenty oraz za dobrą wieloletnią  współpracę.

    Następnie pani Dyrektor symbolicznym dzwonkiem zakończyła część oficjalną. Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania klasowe z wychowawcami.

   Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach szkoły.

    Nauczycielom i wychowawcom – nowatorskich, kreatywnych działań oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej.

   Rodzicom – owocnej współpracy ze szkołą, która warunkuje dobre efekty wychowawcze  i dydaktyczne.

Komentowanie zostało zablokowane.