Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Warsztaty profilaktyczne „Szanuj zdrowie – ratuj życie”

10 maja 2019 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych  pt. „Szanuj zdrowie – ratuj życie”, które poprowadził p. Mirosław Paszczyk – ratownik medyczny i terapeuta osób uzależnionych z EDU EL Edukacja Łódzka.
Warsztaty były podzielone na dwie części. W pierwszej części warsztatów pan Paszczyk przekazał młodzieży cenne informacje z zakresu profilaktyki uzależnień od dopalaczy, narkotyków, alkoholu w formie pokazu multimedialnego popartego ciekawym wykładem. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo niebezpieczne i szkodliwe są te substancje oraz jakie są skutki ich zażywania. Prowadzący inicjował dyskusję z uczniami, a na koniec przedstawił mity związane z używkami, które funkcjonują jako znane „prawdy”.
Druga część dotyczyła pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachować się w sytuacjach zagrożenia życia, jak zachować się na miejscu wypadku, co należy po kolei wykonać i jak postępować z osobami poszkodowanymi.
Ratownik medyczny w czasie przebiegu pokazu i nauki w zakresie udzielania pierwszej pomocy wskazał, na co zwracać szczególną uwagę, aby szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie.
Następnie każdy uczestnik mógł w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Uczniowie stali się na chwilę ratownikami lub poszkodowanymi i ćwiczyli czynności resuscytacyjne na fantomie lub na samych sobie. Każdy przekonał się, że udzielenie pomocy nie jest taką łatwą sprawą, ale bardzo ważną.
Zapewne, po takich praktycznych zajęciach nasi uczniowie będą czuli się pewniej w sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać nas i naszych najbliższych każdego dnia.
Spotkanie z panem Mirosławem Paszczykiem przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Zajęcia były ciekawe i bardzo użyteczne.

 

Komentowanie zostało zablokowane.