Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Warsztaty z pierwszej pomocy

Warsztaty profilaktyczne „Szanuj zdrowie – ratuj życie”
Dnia 12 listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się w warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty prowadził Instruktor Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej z certyfikatem Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji, ratownik medyczny Mirosław Paszczyk z Centrum Profilaktyki i Edukacji „ PROFED” z Krakowa.
W pierwszej części zajęć uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Pan Mirosław przekazał młodzieży cenne informacje z zakresu profilaktyki uzależnień od nikotyny, alkoholu i dopalaczy. Omówił również zagadnienia dotyczące zdrowego żywienia i walki z otyłością. Uczniowie dowiedzieli się, że nieodparty nawyk korzystania z tych używek nazywamy nałogiem albo uzależnieniem. Nałogi zawsze prowadzą do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, a nawet do przedwczesnej śmierci.
Mamy nadzieję, że to spotkanie ze specjalistą uświadomiło naszym uczniom, jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą używki i dlaczego zawsze powinniśmy odmawiać ich zażywania.
W drugiej części warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczestniczyli już uczniowie klas I-VI. Pan Mirosław Paszczyk w profesjonalny sposób dokonywał pokazu udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, z wykorzystaniem podstawowego sprzętu medycznego, zapoznał uczniów z obowiązującymi procedurami i wytycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Uczestnicy zajęć mogli w praktyczny sposób wykorzystać zdobyte umiejętności ćwicząc na swoich partnerach lub fantomie.
Zanim do poszkodowanego przybędzie profesjonalna pomoc medyczna, mijają cenne minuty, które mogą decydować o jego zdrowiu, a nawet życiu. Uważamy, że nasi uczniowie przeszkoleni z pierwszej pomocy są w stanie realnie pomóc poszkodowanemu.

Komentowanie zostało zablokowane.