Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wycieczka do Siedlec

11 marca 2016r. uczniowie klas 0 – III wyruszyli na wycieczkę do Siedlec. Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Piękna i Bestia” w Centrum Kultury i Sztuki. Po obejrzieniu spektaklu uczniowie wyruszyli do Katolickiego Radia Podlasie, gdzie zobaczyli  pracę radia „od kuchni”, bardzo im się podobało, szczególnie nagrywanie własnych głosów. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i wyruszyli w dalszą drogę, tym razem do sali zabaw „Maluch”. Tam super zabawa do utraty sił. O godzinie 13:30 zmęczeni wrócili do Rudy Wolińskiej.
Oprac. p.Ewelina Soćko

 

Starsi uczniowie naszej szkoły również byli zafascynowani wycieczką do Radia Podlasie. Początkowo towarzyszyła im lekka nieśmiałość, jednak później byli już nieustraszonymi reporterami radiowymi, nie bali się mikrofonów i przeprowadzali ze sobą wywiady. Odsłuchując swoje nagranie, niejednokrotnie byli zaskoczeni brzmieniem swojego głosu i zadawali sobie pytanie „To ja?”. Kolejnym punktem wyprawy do Siedlec i chyba najbardziej wyczekiwanym przez uczniów był pobyt w kręgielni w Parku Wodnym Siedlce. Po wysłuchaniu krótkiej instrukcji i zasad gry, zabawa wystartowała. Cztery tory do gry, cztery drużyny i emocjonująca rywalizacja rozpoczęła się. Kręgle to nie tylko świetna rozrywka, ale także sport i forma aktywnego spędzania czasu. Niejednokrotnie naszym graczom towarzyszył nie tylko uśmiech, ale też pot i rumieńce. Gra była emocjonująca oraz dała dzieciom wiele radości, tym bardziej, że niektórzy mieli okazję zagrać w kręgle po raz pierwszy. Było coś dla ciała, teraz czas na coś dla ducha. Zrelaksowani, z uśmiechem na twarzach udaliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl teatralny „W Krainie Narnii” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Niektórzy uczniowie naszej szkoły znali historię z książki pt. „Opowieści z Narnii”, co pozwoliło im na porównanie teatralnej adaptacji z lekturą. Był to udany wyjazd, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: gaduły mogły sprawdzić się w roli reporterów radiowych, sportowcy mogli zaprezentować swoje umiejętności na torach w kręgielni, a wszyscy z nieskrępowaną wyobraźnią oglądali spektakl teatralny z ogromnym zaciekawieniem. Oby więcej takich atrakcyjnych wyjazdów 🙂
Oprac. p.Anna Kazimierczak
Zdjęcia z wizyty uczniów naszej szkoły w Katolickim Radiu Podlasie  już dostępne: http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/wizyta-uczniow-z-rudy-wolinskiej-3f10.html oraz zapraszamy do galerii zdjęć.

Komentowanie zostało zablokowane.