Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

wycieczka kl. 0-I

           7 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I wyjechały na wycieczkę do Warszawy pod opieką swoich wychowawczyń  – p. Agnieszki Olszewskiej i p. Eweliny Soćko.
         Po przyjeździe do stolicy poszliśmy na spacer po Starówce. Oglądaliśmy i podziwialiśmy najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, otoczony pierścieniem murów obronnych z XIV – XVI wieku. Byliśmy na Placu Zamkowym, przy którym stoi Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta III.
         Następnie udaliśmy się do „Manufaktury Cukierków”. To takie miejsce w stolicy, którego nie można ominąć. Mogliśmy tam zobaczyć, jak tworzone  są małe słodkie arcydzieła metodą pochodzącą z XVII wieku. Karmelki były tworzone na „naszych oczach” w ciągu zaledwie 45 minut, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwieniu go i nadaniu mu smaku. Z poszczególnych części słodkiej masy składane są misterne wzory owoców, kwiatów, postaci z bajek lub innych ciekawych wzorów, które później znajdują się w malutkich cukierkach. My otrzymaliśmy drobne upominki w postaci lizaków oraz cukierki z jabłuszkiem w środku. Były jeszcze ciepłe i …przepyszne…mniam! Wszystkie etapy produkcji słodyczy wykonywane są ręcznie bez użycia maszyn. Krojenie każdej produkcji, czyli ponad 3,5 tys. cukierków, odbywa się za pomocą precyzyjnego ręcznego cięcia. Po tym jakże ciekawym etapie naszej wycieczki, pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Tam, windą, wjechaliśmy na XXX piętro na Taras Widokowy. Podziwialiśmy wspaniały widok na panoramę Warszawy. Po tym ostatnim punkcie naszej wyprawy do stolicy, pełni wrażeń,m no i jednak trochę zmęczeni, wróciliśmy do naszych domów.

 

                                                                                     Oprac. p. Agnieszka Olszewska

Komentowanie zostało zablokowane.