Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wycieczka Klas IV-VI

Od Śpiącej Królewny do drewnianej chatki w Młynkach…
Dzień 16 kwietnia był dla mnie i zapewne dla wszystkich moich kolegów i koleżanek, wyjątkowy, ponieważ odbyła się wycieczka do Siedlec dla klas IV – VI zorganizowana przez p. Elwirę Jankowską i p. Mariannę Żbik.
O godz. 07:40 całą zwartą grupką czekaliśmy przed szkołą na nasz transport. Na miejsce dotarliśmy przed czasem, więc mieliśmy chwilę, aby zwiedzić prawie każdy zakątek Centrum Kultury i Sztuki i z niecierpliwością czekać na pierwszy punkt naszej wycieczki czyli sztukę teatralną pt. ,,Śpiąca Królewna”. Zaczęło się punktualnie, było pięknie i magicznie. Bardzo spodobało mi się to, że nie była to taka baśń Charlesa Perraulta jaką znamy, lecz jej unowocześniona wersja, opowiadająca o jednym z problemów współczesnych nastolatków jakim jest uzależnienie od komputera i życie w świecie wirtualnym. Udało nam się poczuć magię tego miejsca dzięki wspólnym zdjęciom z aktorami na olbrzymiej scenie.
Następnie spacerowym krokiem przeszliśmy do Muzeum Diecezjalnego, gdzie serdecznie powitała nas pani kustosz. Niemal godzinne zwiedzanie i uważne słuchanie ciekawych opowieści o niezwykłych zabytkach i eksponatach sakralnych.
Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w katolickim Radiu Podlasie. Dowiedzieliśmy się jak ważną pracę wykonują spikerzy i operatorzy radiowi. Mieliśmy okazję nagrać krótkie wypowiedzi przy użyciu profesjonalnych mikrofonów a potem odsłuchać je – co było ciekawym doświadczeniem. Bardzo miła pani, która opowiadała nam o pracy poszczególnych osób w radiu na koniec spotkania podarowała nam pamiątkowe naklejki.
Godzinę później byliśmy już w Muzeum Regionalnym, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji na temat Siedlec i okolicznych miejscowości, obejrzeliśmy wiele zabytków archeologicznych, niektóre z nich pochodziły z naszego terenu.
Wyjazd zakończył się o godz. 15:00 szczęśliwym powrotem do szkoły. Według mnie takie wycieczki edukacyjne to miłe oderwanie się od tradycyjnej nauki.
Julia kaczor, uczennica kl. VI

 

Fotorelację z wizyty w Katolickim Radiu Podlasie obejrzeć można na stronie:

http://radiopodlasie.pl/wiadomosci/uczniowie-z-rudy-wolinskiej-w-rozglosni-3e48.html

Komentowanie zostało zablokowane.