Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wycieczka rowerowa kl. IV-VI

Dnia 19 czerwca 2015r. uczniowie klas IV, V i VI pod opieką p. Elwiry Jankowskiej i Jolanty Kamieńskiej udali się na wycieczkę rowerową do Woli Wodyńskiej.
Pogoda była doskonała – świeciło słońce, ale nie było upału, w sam raz na spotkanie z … pszczołami. Wszyscy w doskonałym nastroju (myśląc już o zbliżających się wakacjach i odpoczynku) jechali zgodnie z przepisami.
W Woli Wodyńskiej ugościł nas we własnej pasiece p. Filipowicz. Pokazał nam wspaniałe ule, a w nich pszczele rodziny złożone z królowej, robotnic i trutni. Pan pszczelarz opowiadał bardzo interesująco i dlatego uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem. Zadawali również pytania, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Aby uchronić się przed użądleniami pszczół przestrzegaliśmy pewnych zasad zachowania się w pasiece.
P. Filipowicz ugościł nas bardzo serdecznie, częstując miodem z tegorocznego miodobrania. Był to chyba najprzyjemniejszy moment pobytu w pasiece.
Dziękując za miło spędzony czas i oblizując się po pysznym, słodkim miodzie opuściliśmy pasiekę.
Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w parku, gdzie obserwowaliśmy drzewa będące pomnikami przyrody. Uczniowie przy pomocy rozłożonych ramion mierzyli grubość okazałych dębów.
Kolejną atrakcją było spotkanie z p. Dorotą Todorską – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach. Pani Dorota poprowadziła teatralne warsztaty integracyjne. Uczniowie mogli poznać siebie lepiej i przyjemnie spędzić czas.
Była to wspaniała i pouczająca wyprawa. Wszyscy trochę zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.
Oprac. p.Jolanta Kamieńska

Komentowanie zostało zablokowane.