Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wyjazd do Siedlec

    Była to środa,  4 stycznia 2017 r. Wybraliśmy się do Siedlec. W programie  było zwiedzanie Komendy Policji i spektakle  muzyczne w CKiS. Młodsze klasy miały obejrzeć „Dzwonnika z Notre  Dame”, a  my „Bogowie i herosi. Opowieści  Afrodyty”.
Podczas zwiedzania Komendy Policji poznaliśmy pracę policji „od kuchni”. Na początku pani policjantka oprowadziła nas po centrum zarządzania. Jest to, jak powiedziała , „serce” policji.  Pokazała nam sprzęt, który służy do porozumiewania się policjantów. Następnie mogliśmy poznać pracę policji kryminalnej, a nawet zrobić i zabrać na pamiątkę odciski dłoni i palców. Taka zabawa w śledczego bardzo się wszystkim podobała.  W dalszej części zwiedzania trafiliśmy na strzelnicę. Zobaczyliśmy broń, jaką na co dzień noszą przy sobie policjanci oraz naboje, których do tej broni używają. Dowiedziałam się, że wystrzelony nabój może lecieć z bardzo  dużą prędkością.  Wszystko było dla nas nowe. Na koniec  wizyty na policji podziwialiśmy psa, który wabi się Agi. Jego pan wydawał komendy, a  Agi je wykonywał. Chociaż, jak mówił pan policjant, nasza obecność trochę go rozpraszała.  Interesujący  był pokaz z udziałem psa, kiedy jeden z policjantów ubrany w grube spodnie i zabezpieczony grubym rękawem demonstrował  nam, w jaki sposób atakuje pies policyjny. Niektórzy się nawet bali.
Spektakl, chociaż wywołał mniej emocji, był również ciekawy. Można było wysłuchać wyśpiewanych opowieści o greckich bogach i bohaterach. Dowiedzieć się wiele z historii Grecji.  Młodsi koledzy mówili, że ich sztuka również była fajna. Tak więc  wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.
Oprac. Klaudia Karasińska
klasa
V

Komentowanie zostało zablokowane.