Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Wyjazd kl. IV-VIII do Siedlec

12 IX 2018 uczniowie z kl. IV-VIII pod opieką p. A.Osiak, p. M. Świętochowskiej i p. A.Kazimierczak-Śledź wyjechali do Siedlec.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Stacji Hydrologiczno – Meteorologicznej w Siedlcach. Najpierw pracownicy stacji zapoznali nas z urządzeniami znajdującymi się w ogródku meteorologicznym. Mogliśmy z bliska zobaczyć różne rodzaje termometrów w klatce meteorologicznej, deszczomierz, wiatromierz, urządzenie badające przejrzystość powietrza oraz poznać sposoby pomiaru temperatury w gruncie. Następnie udaliśmy się do sali, w której na komputerach mogliśmy podejrzeć wyniki pomiarów z urządzeń. Ponadto, byliśmy świadkami tworzenia i wysłania depeszy synoptycznej do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Była to interesująca lekcja przyrody w terenie.
Następnie udaliśmy się do kina Helios na film pt. Dywizjion 303. Prawdziwa historia. Udział w projekcji tego filmu był dla nas nie tylko lekcją historii i języka polskiego, ale także lekcją języka angielskiego (film z dialogami w j.angielskim). Film przedstawia losy polskich nieustraszonych lotników, którzy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303. Nie mają sobie równych. Polskich lotników cechuje odwaga, ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm.  Ich postawa ukazuje, czym jest prawdziwe bohaterstwo.
Bogatsi w wiedzę przyrodniczą, historyczną i językową wróciliśmy do szkoły. Był to dzień, który pokazał, że nauka odbywa się każdego dnia, nie tylko w szkolnych ławkach.

 

A. Kazimierczak-Śledź

Komentowanie zostało zablokowane.