Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Występ artystów cyrkowych

13 października 2017r. do naszej szkoły zawitał ukraiński cyrk  „YOUTH”, zajmujący się  organizowaniem wyjazdowych przedstawień cyrkowych dla dzieci. Występujący artyści w ciekawy i pełen niespodzianek sposób zapewnili fantastyczną zabawę wszystkim. Nawiązali z publicznością bardzo dobrą relację, trafiając w gust i zapewniając doskonałą zabawę. W czasie pokazu dzieci były nie tylko widzami, ale i same próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Niektórym nawet to nieźle wychodziło Jeden z przybyłych artystów zaprezentował balansjerkę na rowerze jednokołowym, a następnie udowodnił widowni, że nawet na maluteńkim rowerze „to trzeba umieć jeździć”, gdyż sztuka ta nie udawała się naszym starszym uczniom. Pokonał ją jeden uczeń z klasy „0” za co otrzymał gromkie brawa. Najmłodsi uczniowie podjęli również próbę balansowania na jednokołowym rowerze – monocyklu. To była jazda!!!
W dalszej części pokazu uczniowie mogli zobaczyć ciekawą sztukę iluzji, pokazy hula-hop, żonglerkę i wiele innych interesujących konkurencji. Również i w tych występach uczniowie asystowali przybyłym artystom. To było wspaniałe, kiedy książka w kolorowe ilustracje nagle na oczach wszystkich stała się książką w czyste, białe kartki. No oczywiście konieczna była pomoc naszych uczniów, którzy energicznym machnięciem ręki nad książką sprawili, iż zmieniała się raz w zupełnie czyste strony, a raz w piękne kolorowe ilustracje. Prawdziwa magia. Występom towarzyszył kolorowo ubrany i wymalowany klaun,  który rozśmieszał całą publiczność.
Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania prawdziwego, prawie trzymetrowego węża. Było trochę strachu, kiedy jeden z aktorów założył go sobie na szyję i zaczął z nim chodzić. Każdy mógł go dotknąć. Najodważniejsi mogli potrzymać gada na swoich rękach, a najodważniejsi z odważnych założyli go sobie na szyję.
Występ bardzo podobał się wszystkim, gdyż zapewnił dużą dawkę humoru i rozrywki.
oprac.p. M. Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.