Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

XIX Powiatowy Dzień Dziecka w Chlewiskach

Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach  zaprosił naszych uczniów na obchody Dnia Dziecka.
W dniu 8 czerwca 2017r. grupa 14 uczniów z kl. IV-VI  naszej szkoły wzięła udział w festynie z okazji Powiatowego Dnia Dziecka. Dzień od rana zapowiadał się bardzo dobrze -słoneczna pogoda była wprost wymarzona do spędzenia tego dnia na powietrzu. W tym roku do współorganizacji imprezy zaproszono: Komendę Miejska Policji w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Chorągiew Mazowiecką ZHP Hufiec „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Gimnazjalny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „NAPRZÓD” Skórzec, Ochotniczą Straż Pożarną w Kotuniu, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce oraz 53 Batalion Lekkiej Piechoty w Siedlcach.
W programie zaplanowanych było wiele atrakcji. Na początku obejrzeliśmy pokazy taneczne w wykonaniu zespołu CARO DANCE następnie występ grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej im. Bohdana Arcta w Kotuniu oraz występy uczniów Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach. Następnie udaliśmy się do ogrodu, gdzie czekał na nas  poczęstunek – smaczne kiełbaski z grilla oraz pyszne pączki. Kolejnym punktem Dnia Dziecka był pokaz zapaśniczy przygotowany przez sekcję zapasów Wojewódzkiego Ludowego Zespołu Sportowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe – każdy chętnie próbował swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucaniu piłeczek do celu, strzelaniu piłki do bramki. Również do stoiska przygotowanego przez Nadleśnictwo Siedlce były długie kolejki. Uczniowie chętnie sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą. Obchodom towarzyszyły pokazy straży pożarnej, policji.  Ten dzień był niezwykły i niezapomniany.
Anna Kazimierczak-Śledź

Komentowanie zostało zablokowane.