Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Zajęcia ze specjalistami

           Od początku zawieszenia zajęć stacjonarnych, w ramach  nauczania zdalnego, nasza  szkoła stara się nie tylko kształcić na odległość, ale  zapewnia uczniom wsparcie oraz rozwija zainteresowania. Dlatego też w zakresie tematyki godzin wychowawczych, uczniowie klas V – VIII, wraz z wychowawcami,  wzięli udział w lekcjach online ze specjalistami.
 W dniu 13 XI uczniowie klasy VII i VIII  uczestniczyli  w lekcji przeprowadzonej przez panią  psycholog Agnieszkę Franczak nt. „On nie jest tego wart!”. Następnie, już bez łączenia klas,  uczniowie kl. VIII  – 20 XI,  a uczniowie  klasa VII – 24 XI,   poszerzali wiedzę nt.  wyrażania emocji uczestnicząc w lekcji nt. „Za co jesteśmy wdzięczni?”.
 Powyższe zajęcia pozwoliły uczniom zrozumieć, że „wszystkie emocje” są człowiekowi potrzebne. I te pozytywne, i  te negatywne wyrażają stany psychiczne.   Utwierdziły ich również w przekonaniu , że zawsze należy mówić o wdzięczności, bo to pozwala młodemu człowiekowi we właściwy sposób budować swoją osobowość i uwierzyć we siebie.

 

    W dniach 17 IX  i 20 XI,  uczniowie klas V-VIII, włączyli się w lekcje w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL,  przeprowadzone przez specjalistów Warszawskiego Instytutu Bankowości nt. „Twoje pieniądze”.  Dodatkowo uczniowie klasy VII i VIII –  27 XI, aktywnie uczestniczyli w lekcji „Od oszczędzania do inwestowania”.
Podczas tych  zajęć nasi wychowankowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny przedsiębiorczości,  głownie wiedzę  nt. świata finansowców,  tak ważną do funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie.

 

 

Komentowanie zostało zablokowane.