Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

   25 czerwca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, na które z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą św., która sprawowana była w intencji całej społeczności szkolnej.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: p. Marlena Paczek – zastępca wójta Gminy Wodynie, ks. Leon – proboszcz miejscowej parafii oraz rodzice.

    Za nami kolejny rok szkolny, jakże odmienny od poprzednich lat nauki. Był to czas kolejnych nowych wyzwań, nowych doświadczeń i przeżyć, z którymi uczniowie,  rodzice i nauczyciele musieli się zmierzyć.  Dla niektórych uczniów był to trudny czas, bo to czas izolacji, odosobnienia. A przecież młodzi ludzi powinni mieć jak najwięcej okazji do tworzenia wspólnych relacji, integracji,  wspólnych rozmów, zabaw.

Uczniowie klas I-III realizowali zajęcia stacjonarne przez 86 dni, a w systemie zdalnym przez 99 dni, czyli 55% wyniósł okres nauki zdalnej.

W klasach IV-VIII zajęcia lekcyjne w formie stacjonarnej były prowadzone przez 61 dni, a zdalne nauczanie przez 124 dni, co stanowi 67% ogółu dni nauki.

    Zakończenie roku to także czas pożegnań. Mury naszej szkoły opuściła klasa VIII, uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów, wspólnie z nimi przygotowali program artystyczny i wręczyli im upominki oraz symboliczne bilety do szkól średnich. Był to czas pełen wzruszeń, emocji, nieukrywanych łez, uścisków. Przed ósmoklasistami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku  nowym wyzwaniom.

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, trzymamy za Was kciuki!

   Następnie pani Wiesława Rolewicz – dyrektor Szkoły podsumowała wyniki dydaktyczno-wychowawcze za bieżący rok nauki. Wręczyła 25 nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, dyplomy i upominki za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, akcjach ekologicznych oraz za 100 % frekwencję.

   Już po raz kolejny w naszej gminie przyznano stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Pani Marlena Paczek wręczyła stypendia Wójta Gminy Wodynie dla wyróżniających się uczniów naszej szkoły oraz podziękowania dla rodziców.

W bieżącym roku szkolnym, aż 6 uczniów otrzymało tę nagrodę:

  • Aneta Cabaj
  • Anna Osiak
  • Julia Śledź
  • Maja Śledź
  • Konrad Karczewski
  • Damian Osiński.

   Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę w kształtowanie właściwych postaw uczniów oraz za podejmowane inicjatywy, które składają się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

       Rodzicom podziękowała za dobrą współpracę, za wspieranie swoich dzieci w procesie edukacji zwłaszcza tej zdalnej.

Życzyła  uczniom udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, pełnych ciekawych przygód.

Pracownikom szkoły oraz rodzicom udanego, spokojnego, zasłużonego wypoczynku, bez pospiechu, gonitwy, wytchnienia od codziennych obowiązków.

    Po oficjalnej uroczystości odbyły się spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami, którzy podziękowali wychowankom  za całoroczny trud i wysiłek, a w szczególności za zaangażowanie i ciężką pracę zdalną w trudnych warunkach.  Po spotkaniu z wychowawcami klas uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek.

Wróćcie z wakacji do szkoły zdrowi, wypoczęci i szczęśliwi!!!

Komentowanie zostało zablokowane.