Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowy jubileusz dla naszego narodu.
Dzięki naszym przodkom, którzy tracili swoje zdrowie, życie, przelewali krew w obronie naszej Ojczyzny, My ich spadkobiercy żyjemy w wolnym, suwerennym kraju.
Obecnie naszym obowiązkiem jest jedynie zachować pamięć o tych wydarzeniach i ludziach, kultywować tradycje i obyczaje narodowe.
Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Dla upamiętnienia tej szczególnej rocznicy nasza szkoła podejmowała wiele inicjatyw oraz uczestniczyła w różnych wydarzeniach patriotycznych.
Jednym z podjętych działań, był udział naszych uczniów w Regionalnym Konkursie Literackim na własny wiersz o tematyce „Nasza Niepodległa” oraz Konkursie Plastycznym „Nasza Niepodległa” pod honorowym patronatem Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Kraski oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W w/w konkursach z naszej szkoły wzięło udział 15 uczniów z klas II-VII.
Dnia 8 listopada w Urzędzie Gminy w Domanicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów, które było poprzedzone programem artystycznym o tematyce historycznej.
Niezwykle cieszymy się, że jury przyznało naszym uczniom 4 nagrody.
Wyniki:
Anna Osiak – I miejsce w Konkursie Plastycznym
Julia Śledź – wyróżnienie w Konkursie Plastycznym
Patryk Skóra – I miejsce w Konkursie Literackim
Anna Osiak – II miejsce w Konkursie Literackim
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i promocję naszej szkoły.
Dnia 11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Tak jak i w poprzednich latach uroczystość ta odbyła się w Seroczynie. Rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Bogdan Potapczuk, proboszcz miejscowej parafii. Po Eucharystii odbył się okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Seroczynie. Podniosłym zakończeniem uroczystości był pochód z udziałem władz Gminy Wodynie, uczniów i nauczycieli szkół, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców Gminy na cmentarz parafialny oraz oddanie hołdu i złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci (pod Pomnikiem Ojczyzny oraz na kwaterze żołnierzy września 1939 r.).
Wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach odbył się III Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ,,Nutki Wolności”. Wzięło w nim udział około 50 wykonawców. Naszą szkołę reprezentowało aż 16 uczniów (Zuzia Śledź, Klaudia Cabaj, Małgosia Karasińska, Anetka Cabaj, Ania Osiak, Grześ Żydak, Julia Śledź, Ola Zbieć, Lila Składanowska, Bartek Adamiak, Patrycja Cabaj, Paweł Żydak, Julia Zbieć, Zosia Żydak, Klaudia Karasińska, Małgosia Kublik). Każdy z występujących otrzymał dyplom i drobny upominek.
Wszyscy nasi artyści zaprezentowali się wyśmienicie, godnie reprezentując naszą szkołę.
Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej był pięknym, rodzinnym, muzycznym, a wręcz wzruszającym podsumowaniem Narodowego Święta Niepodległości.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w Konkursach i Przeglądach, a opiekunom za poświęcony czas włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.
Zaangażowanie wszystkich jest świadectwem pamięci i szacunku dla tych, którzy Niepodległej potrafili oddać i poświęcić całe swoje życie.

 

Komentowanie zostało zablokowane.