Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

3 MAJA

W kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3- majowej uczniowie naszej szkoły tradycyjnie udali się na festyn do Zespołu Szkół w Seroczynie. Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia nam przez uczniów szkoły w Seroczynie wydarzeń historycznych z 1971 roku, kiedy to w życie weszła ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Następnym punktem uroczystości było „świętowanie na sportowo”, czyli biegi długo dystansowe w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę zeprezentowała 9 osobowa kadra uczniów, którzy wytrwale przez 3 tygodnie przygotowywali się do biegów. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony.  W najmłodszej kategorii wiekowej rocznika 2008/2009 trzecie miejsce zajął Bartosz Adamiak uczeń klasy III, był on naszym jedynym sportowcem z tego wieku. Rocznik 2006/2007 reprezentowali: Natalia Kozik, Marcel Syrowiec oraz Małgorzata Kublik, która zajęła bardzo dobre II miejsce przegrywając dosłownie o kilka metrów z Wiktorią Wojda z Wodyń. W ostatniej kategorii rocznika 2005/2004 nasza kadra zaprezentował się najlepiej, zajmując czołowe miejsca. Cały bieg a zarazem Puchar Wójta Gminy Wodynie wygrał Grzegorz Kublik pokonując swoich rywali na finiszu biegu, umiejętnie rozkładając siły na cały „maraton”. Tuż poza podium znaleźli się Bartosz Żydak – IV miejsce, Natalia Perchuć – IV miejsce.
W biegu wziął również udział Karol Skóra, Bartek Adamiak oraz Klaudia Karasińska plasując  się poza pierwszą szóstką. Najważniejsze, że każdy z naszych reprezentantów ukończył bieg i nie bał zmierzyć się z własnymi słabościami. Po zakończeniu biegów i upragnionym odpoczynku podziwialiśmy występ grupy Kawashi, która pokazała świetny pokaz swoich możliwości. Podczas pracy komisji sędziowskiej nabyliśmy ciegiełki, zamieniane były one na atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Do naszych uczniów również uśmiechnęło się szczęście. Klaudia Karsińska, Bartosz Adamiak oraz Karol Skóra wylosowali piłki oraz pluszaki.
Po pokazie sztuk walki nadszedł długo wyczekiwany moment dekoracji najlepszych  „maratończyków”. Za pierwsze trzy miejsca wszyscy zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: Pan Wójt Wojciech Klepacki oraz Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Seroczynie Jan Polak. Wszyscy wróciliśmy z uśmiechem na twarzy i z satysfakcją pożytecznie spędzonego popołudnia.

 

                                                                                                                   Oprac. p. Kamil Stanisławowski

Komentowanie zostało zablokowane.