Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc

Jak co roku, 8 listopada, najmłodsze dzieci z naszej szkoły – oddział przedszkolny oraz klasy I – III (wraz z opiekunami panią Agnieszką Olszewską, panią Katarzyną Rosada oraz panią Anną Pietrasik) przystąpiły do akcji Dzień Śniadanie Daje Moc – Śniadanie w klasie – krok po kroku.
Na kilka dni przed przygotowaniem śniadania w klasie, opowiedziałyśmy dzieciom o planach zorganizowania wspólnego porannego posiłku. Włączyłyśmy również rodziców w przygotowanie śniadania w klasie – pomogli w zakupie potrzebnych produktów oraz owoców i warzyw.
Najpierw zostało przygotowane pomieszczenie do wspólnego śniadania – dekoracja (owoce, warzywa, hasło). Następnie łącząc ławki zorganizowałyśmy bufet. Powstały kolorowe wyspy: kanapkowa przygotowana przez oddział przedszkolny, wyspa owocowa i deserowa przygotowana przez klasy II i III, wyspa warzywna przygotowana przez klasę I. Objaśniłyśmy krótko dzieciom, co znajduje się na każdej z wysp i dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dało ono moc na cały dzień. Potem zachęciłyśmy do „odwiedzenia” każdej wyspy i skomponowania swojego ulubionego śniadania tego dnia. Oczywiście przed przygotowaniem śniadania i jego spożyciem wszyscy zadbali o higienę rąk oraz estetyczny wygląd (fartuszki, chusteczki, czapki).
Po posiłku wspólnie posprzątaliśmy całe pomieszczenie. To, co nie zostało zjedzone ułożyliśmy na tacach i poczęstowaliśmy pozostałe dzieci w szkole.
Później zachęciłyśmy dzieci do narysowania wspólnego śniadania – co im się najbardziej podobało, co sobie wybrały. Z prac powstała wystawa, która przez jakiś czas będzie nam przypominała o akcji i o codziennym jedzeniu śniadania, dla zapewnienia energii na cały dzień.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka w celu zwiększenia świadomości dzieci na temat roli zdrowego odżywiania.

 

/-/ Agnieszka Olszewska

Komentowanie zostało zablokowane.