Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Kiermasz świąteczny w naszej szkole

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej   i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich”.

Jan Paweł II

Niezwykle ważnym aspektem wychowawczym jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym. Dzięki zaangażowaniu wielu osób ta misja jest możliwa.

Jedną z inicjatyw podejmowanych przez naszą społeczność szkolną w ramach akcji pomocowych, są zbiórki charytatywne.

Tym razem zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz wielkanocny. Piękne stroiki świąteczne i palmy wykonane przez panią Katarzynę Rosada cieszyły się niezwykle dużym zainteresowaniem. Niektóre rodziny kupiły po kilka ozdób.

Serce się raduje, gdy  widać sens i potrzebę organizowania i przeprowadzania takich akcji.

Fundusze zebrane przy Państwa wsparciu zostaną przekazane do Fundacji Siepomaga na szczytny cel – terapię genową w walce z SMA dla Antosi Dąbrowskiej.

Swoją postawą i zaangażowaniem  po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jest nam obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.

Komentowanie zostało zablokowane.