Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Akcja ekologiczna „sadziMY”

18 września br. nasza szkoła włączyła się do II edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew „sadziMY” pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudu i małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.
Przedstawiciele Lasów Państwowych przekazali nam kilkanaście sadzonek drzewek, które uczniowie klasy siódmej i ósmej posadzili wzdłuż boiska do piłki nożnej.
   Zdajemy sobie sprawę, że z naszej strony było to całkowicie symboliczne działanie. Wierzymy jednak, że jeżeli w taki sposób zadziałały miliny innych osób wspólny wysiłek przyniesie skutki wymierne, które dla środowiska z pewnością nie będą jedynie symboliczne.
   Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.
Pamiętajmy!
Corocznie na świecie wycinanych jest 12-15 mln hektarów lasów. Co minutę gdzieś znika naturalny las o wielkości 36 boisk do piłki nożnej, zaś co 3 lata wycinane są lasy tropikalne o powierzchni Polski.
Akcja „sadziMY” jest wspaniałą okazją do zasadzenia drzew, które przyczynią się do produkcji tlenu. Jedno drzewo każdego roku produkuje tlen wystarczający 10 osobom.
Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

 

Komentowanie zostało zablokowane.