Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Akcja ,, Sprzątanie Świata” w naszej szkole

Czy należy zrobić  coś dobrego dla naszego globu ziemskiego?
Należy! W poniedziałek – 7 października 2019 r. uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły  przyłączając się do ogólnopolskiej akcji ,, Sprzątanie Świata” solidnie pracowali i posprzątali wszelkie śmieci, które zalegały w okolicy naszej szkoły (plac szkolny,  pobliski las, pobocza dróg).
Na  początku  przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki  do segregacji śmieci i ochronne rękawiczki.
Akcja przebiegała sprawnie, dzieci zapełniły worki odpadami, wśród których ,,dominował”  papier  i plastik.
     Po okresie  wakacyjnym  można zobaczyć dużą liczbę odpadów w przestrzeni publicznej. Bardzo dużo turystów spędzając wolny czas albo urlop nie szanuje miejsc, w których przebywa.
Miejscem letniego wypoczynku przez nas są także lasy. Leśnicy  usuwają z nich rocznie tyle śmieci, iż ,,mogłyby one wypełnić ponad tysiąc wagonów kolejowych”.
Śmieci pozostawione w lesie to nie tylko problem estetyczny. Zwierzęta wśród odpadów szukają pożywienia, często zjadają przy  tym śmieci. Dla niektórych z nich kończy się to nieszczęśliwie.
Turysto!   W lesie pozostaw porządek! ,,Nie przykładaj ręki do cierpienia zwierząt!”
 08.10.2019 r. odbędzie się  w naszej szkole krótki apel, poświęcony wyżej wymienionej akcji i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Nie ma śmieci są surowce”.
/-/ Anna Adamiak

 

Komentowanie zostało zablokowane.