Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Apel pt. ,, Dokarmianie ptaków zimą”

Dnia 12 lutego 2018 r uczniowie klas IV – V  wraz z p. Anną Adamiak i p. Marianną Żbik przygotowali i przeprowadzili dla naszej szkoły, a szczególnie dla klas młodszych 0 – III apel ,, Dokarmianie ptaków zimą”.
     Na początku uczniowie przedstawili ogólne informacje dotyczące najczęściej popełnianych  błędów podczas  karmienia ptaków. Zwrócili uwagę, że najczęstszym błędem jest dokarmianie ptaków słoną żywnością.
      W  dalszej części uczniowie zaprezentowali montaż słowny pt. ,, ZIMOWE RADOŚCI I SMUTKI”. Dowiedzieliśmy się,  że zima choć  jest piękna dla nas, to  jednak bywa surowa dla mieszkańców lasu.  Zwierzęta opowiadają,  że zimą  w lesie,  w polu ciężko znaleźć jest  wikt. Proszą dzieci, aby nie zapomniały o nich w tej trudnej dla nich  porze roku. Dzieci  natomiast deklarują, że będą o nich dbały i karmiły je pszenicą , kaszą, słoninką itp. a  ptaszki obiecują, że  wiosną  zaśpiewają  im rytmiczne piosenki.
     Następnie  odbył się konkurs  dla najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej. Pytania konkursowe dotyczyły postaci, które występowały w apelu oraz przeżywanych przez nich radości i smutków. Za poprawne odpowiedzi uczniowie, uczestniczący w konkursie  otrzymali drobne upominki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Na zakończenie apelu Pani Dyrektor W. Rolewicz wręczyła dyplomy  dla uczniów, którzy systematycznie dokarmiają ptaki w przyszkolnym ogródku ekologicznym.  Dzieci zadeklarowały, że jeszcze minimum przez miesiąc będą dbały o zwierzęta.
     W tym dniu w ramach  wolontariatu została ogłoszona akcja zbiorki funduszy na ,,Obrączkowanie Bocianów”. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

Komentowanie zostało zablokowane.