Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

BAKCYL W NASZEJ SZKOLE – DZIEŃ EDUKACJI FINANSOWEJ

   
   W miesiącu październiku nasza szkoła została zgłoszona do projektu „Dzień Edukacji Finansowej”.  Projekt Bakcyl – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży przygotowany przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości w partnerstwie z Bankiem Pekao SA, to przedsięwzięcie, którego celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży.  Bardzo ucieszyła nas informacja, że zostaliśmy zakwalifikowani do projektu, który był realizowany niezależnie tylko w trzech wybranych szkołach województwa mazowieckiego.
      W ramach przygotowań do Dnia Edukacji Finansowej w klasach V-VIII, został  przeprowadzany szkolny „Konkurs na Dzień Edukacji Finansowej”, który był jednocześnie I etapem Konkursu – Europejski Quiz Finansowy. Celem konkursu było  wyłonienie z klas VII-VIII pary uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w dalszych etapach Konkursu oraz opracowanie wyników pozostałych klas biorących udział w konkursie. Pytania w teście dotyczyły ogólnych zagadnień dotyczących bankowości. Kluczowym kryterium przy wyłonieniu zwycięskiej klasy w trakcie „Dnia Edukacji Finansowej”  była średnia klasy uzyskana z testu.
     Dnia 7 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości oraz   Banku Pekao SA.  Spotkanie z uczniami klas V-VIII rozpoczęło się od wykładu z elementami interakcji nt. „Bankowość i zawód bankowca”, przeprowadzonego przez pracowników Banku Pekao SA. Tematyka podejmowana przez ekspertów z dziedziny bankowości i ekonomii dotyczyła: historii bankowości, finansów, zarządzania budżetem domowym, sposobów inwestowania, odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy oraz instytucji finansowych. Dzięki prowadzącym, którzy na co dzień pracują w polskich bankach, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o pracy bankowca.
     Drugim działaniem programu Dnia Edukacji Finansowej było przeprowadzenie quizu dla wszystkich uczestników z wykorzystaniem aplikacji Kahoot!. Tu emocje „sięgały zenitu”. Nie tylko trzeba było poprawnie odpowiedzieć na pytania, ale bardzo ważny był też refleks, czyli czas  w którym została udzielona  poprawna odpowiedź. Podczas rywalizacji na twarzach uczniów pojawiały się radość,  panika i smutek.
     Jury zsumowało wyniki quizu  z wynikami średniej klasy i na tej podstawie wyłoniono zwycięską klasę. Zwycięzcą I i II etapu „Konkursu Dzień Edukacji Finansowej” została klasa ósma,  która otrzymała bon o wartości 600,00 zł  do wykorzystania na potrzeby klasy.
     Wyłoniono również pary najlepszych uczniów z klasy VII i VIII, którzy otrzymali dyplomy finalisty szkolnego EQF oraz upominki. Przede wszystkim Ci uczniowie dostali przepustkę do udziału  w półfinale Konkursu, który odbędzie się 11 marca 2020. Tego dnia reprezentacje szkolne z całej Polski wezmą udział w teście online. Półfinaliści najlepsi w każdym województwie zostaną zaproszeni do udziału w finale w Warszawie. Najlepszych z najlepszych czeka w kwietniu  finał europejski w Brukseli.
   11 marca 2020 r., o godzinie 10.00 do półfinałowego testu online zasiądą:
1.Donata Dzik – klasa VIII
2.Kamil Żydak – klasa VIII
3.Kuba Karpiński – klasa VII
4.Damian Osiński – klasa VII
     Przedstawiciele Warszawskiego Instytutu Bankowości wręczyli także nagrody trzem indywidualnym zwycięzcom quizu: Donacie Dzik, Julii Płatkowskiej, Konradowi Karczewskiemu.
W ramach podziękowania za udział w projekcie każda klasa otrzymała coś słodkiego (dla uzupełnienia zużytej energii). Dla uczniów klas młodszych dostaliśmy w prezencie edukacyjne gry planszowe.
     Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni,  że nasza szkoła mogła wziąć udział w Dniu Edukacji Finansowej oraz I i II etapie  Europejskiego Quizu Finansowego. Otrzymaliśmy dyplom „Partnera w Projekcie BAKCYL za zaangażowanie i współpracę w roku szkolnym 2019/2020”.
Gratulujemy zwycięzcom klasy VII i VIII.   Trzymamy mocno kciuki za Wasz sukces w dniu 11 marca. Macie ogromną szansę pojechać do Brukseli.

 

« 1 z 2 »

Komentowanie zostało zablokowane.