Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Bezpieczna droga do szkoły

We wtorek 8 grudnia 2015r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką pionu prewencji Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Pani Edyta Barycka przeprowadziła prelekcję na temat „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie z wielką uwagą słuchały o grożących im niebezpieczeństwach na drodze oraz skutkach nieprawidłowego zachowania się na niej. Aktywnie uczestniczyły w rozmowie wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego. Doskonale poradziły sobie z quizami, które rozwiązywały wspólnie z bohaterem filmu edukacyjnego.
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest szczególnie istotne o tej porze roku, gdy warunki jazdy na drogach ulegają znacznemu pogorszeniu. Wcześnie zapadający zmierzch, mgła, śliska nawierzchnia to czynniki decydujące o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego, w tym tych najmłodszych podążających do i ze szkoły.
Pamiętajmy, że kamizelki odblaskowe, elementy odblaskowe w postaci opasek, breloków diodowych, smyczy noszone przez uczestników drogi mogą często pieszemu lub rowerzyście uratować życie.
Oprac. p.Marianna Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.