Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Bożonarodzeniowe Jasełka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Rudzie Wolińskiej zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: pana Wojciecha Klepackiego – wójta Gminy Wodynie, Pani Barbary Brodzik – skarbnika, księdza proboszcza miejscowej parafii, emerytowanych nauczycieli, rodziców, a także rodzin i znajomych naszych występujących na scenie aktorów.
Młodzi aktorzy z klasy II, III, IV i VI wcielili się w jasełkowe role: Maryi, Józefa, Aniołów, niegościnnych mieszkańców Betlejem oraz pasterzy, królów i dzieci, którzy wyruszyli do stajenki złożyć pokłon i dary Bożemu Dzieciątku.
Przedstawienie przypomniało wydarzenia biblijne, ale nie zabrakło również odniesienia do współczesności. O ciągłej pogoni i braku czasu na ważne sprawy, niechęci do bliźnich przypomniały kobiety – mieszkanki Betlejem. Z pomocą Świętej Rodzinie przychodzi babcia, która sama potrzebuje pomocy, pomaga innym w potrzebie.
Jasełka pokazały nie tylko grę aktorską i talenty muzyczne dzieci, ale skłoniły również zgromadzonych do refleksji nad tajemnica Bożego Narodzenia. Przedstawienie zakończyły życzenia i kolędy. Jasełka odbyły się w atmosferze bardzo rodzinnej, przy wspólnie śpiewanych kolędach i poczęstunku.
Opiekunem przedstawienia była katechetka -pani Marianna Żbik.
Marianna Żbik

Komentowanie zostało zablokowane.