Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dyktando 2016

Źle mówić lub pisać – to krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali.
Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle mim mówią i piszą.
Janusz Korczak
 
Weź byka za rogi!
Ortografia to coś, co spędza sen z powiek wielu uczniom. Być dobrym ortograficznie to połowa sukcesu w szkole. Dlatego co roku w maju w naszej szkole, uczniowie klas IV-VI, wyruszają do „walki z bykami” próbują „wziąć je za rogi i pokonać”. Najpierw odbywają się eliminacje klasowe. Następnie „klasowi mistrzowie” spotykają się w kolejnym etapie konkursu walcząc o „Pióro Dyrektora Szkoły”. Tak też było i w tym roku. 11 maja wszyscy uczniowie klas IV, V i VI pisali dyktanda, które były przepustką do konkursu szkolnego. Klasy IV i V zmierzyły się z tekstem „Tajemniczy obraz”, natomiast klasa VI pisała tekst „Drzewo genealogiczne”. Walka okazała się trudniejsza niż niektórzy zakładali. Zwycięzcami zostali: w klasie IV – Mateusz Michalczyk, w klasie V – Bartłomiej Adamiak i Bartosz Żydak, a w klasie VI – Paulina Kruk i Adrian Zieliński.
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 16 maja, tekst dyktanda nie był już tak łatwy. „Uroki nadmorskiego krajobrazu” dla niektórych konkursowiczów okazały się „ostatnią potyczką z bykami”.
Najlepszymi toreadorami, a zarazem zwycięzcami konkursu, zostali: Mateusz Michalczyk z klasy IV (I miejsce), Paulina Kruk z klasy VI (II miejsce) i Adrian Zieliński z klasy VI (III miejsce). Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w konkursie ortograficznym „Dyktando 2016”. Konkurs ten odbył się w Wodyniach 18 maja 2016 r.. Wzięło w nim udział 8 uczniów ze szkół podstawowych w Rudzie Wolińskiej, Wodyniach i Seroczynie. Uczestnicy pisali, jak sami o nim mówili, dość trudny tekst „Niecodzienne dywagacje uczniów”. Na podium nie udało się stanąć. Mateusz Michalczyk zdobył wyróżnienie. Należy podkreślić fakt, że Mateusz był najmłodszym uczestnikiem konkursu i zmagał się szóstoklasistami.
Oprac. p. Anna Osiak

 

Komentowanie zostało zablokowane.