Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Działo się, działo… 21 marca

Działo się, działo …
21 marca w naszej szkole
      21 marca był bardzo pracowitym i wyczerpującym dniem. Mimo że nie było tradycyjnych  lekcji, wszyscy wynieśli  ze szkoły nowe doświadczenia i wiedzę.  Program działań zaplanowanych na ten dzień  był bardzo napięty.  Wszystko  było zaplanowane na pięć godzin, praktycznie z jedną przerwą – na obiad. Rozpoczęliśmy nasze działania patriotycznie, od apelu poświęconemu Patronowi naszej szkoły – generałowi Józefowi Dwernickiemu. Uczniowie klas IV  i V pod kierunkiem pań Anny Osiak i Anny Kazimierczak, przygotowali krótkie wystąpienie przybliżające i przypominające  postać Józefa Dwernickiego, jego życie i karierę wojskową. Następnie odbyły się konkursy utrwalające wiedzę o patronie i historii naszej szkoły. Jako pierwsi rywalizowali uczniowie klasy „0” i klasy I. Musieli oni spośród trzech fotografii przedstawiających postaci historyczne wybrać fotografię Dwernickiego. W tej rywalizacji wygrała klasa I. Trudniejsze zadanie mieli uczniowie klas II i III. Musieli ułożyć puzzle przedstawiające wizerunek Patrona szkoły.  W tej konkurencji wygrała klasa III. Starsi uczniowie, klasy IV, V i VI, mieli najtrudniejsze zadanie. Sprawdzani byli z wiedzy. Musieli łącznie odpowiedzieć na 24 pytania dotyczące postaci  generała Józefa Dwernickiego oraz historii szkoły.  Gra była bardzo zacięta. Wygrali uczniowie klasy V, drugie miejsce zajęła klasa VI, a trzecie klasa IV.
     Mam nadzieję, że każdy uczeń  zapamiętał coś szczególnego dla siebie, przecież generał Dwernicki był naprawdę barwną postacią.
                                                                         Oprac. Grzegorz Kublik klasa V

 

     Gdy zebraliśmy się już wszyscy w swoich klasach, każda klasa ze swoim wychowawcą, rozpoczął się drugi punkt programu dnia. Przygotowaliśmy niezbędne produkty i zabraliśmy się za robienie zdrowych potraw: kanapek, surówek, sałatek  i soków. W trakcie naszych prac odwiedzała nas szkolna fotoreporterka, pani Ania Kazimierczak, która robiąc zdjęcia udokumentowała naszą ciężką i owocną pracę. Wszystko co zrobiliśmy było naprawdę smaczne. Kiedy parce dobiegły końca odwiedziła nas również Pani Dyrektor, żeby zobaczyć , co przygotowała każda klasa. I tak- klasy „0” i I przygotowały kanapki i sałatkę owocową, klasy II i III kanapki, klasa IV – kanapki, sałatkę warzywną i sok pomarańczowy, klasa V kanapki, klasa VI- kanapki, sałatkę owocową i sok. Wszyscy uczniowie bardzo krótko degustowali się tym co zrobili. Wytwory naszej pracy szybko znikały. To może świadczyć jedynie o tym, że wszystko było naprawdę smaczne i  na pewno zdrowe. 
     Liczę na to, że niektórzy z nas,  po tych nowych doświadczeniach będą wyręczać mamy w kuchni serwując zdrową żywność i zamienią np. chipsy na owoce lub warzywa, a colę na soki.
                                                                                                                                   Oprac. Bartek Żydak klasa V
Kolejnym punktem programu było wykonanie plakatu na temat zdrowego stylu życia (jednego z zadań z programu  realizowanego przez naszą szkołę „Trzymaj formę!” ). Młodsze klasy robiły plakaty na temat  „Wiem, jak żyć, żeby zdrowym być” . Natomiast  prace uczniów klas starszych nawiązywały do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i uprawianiu spotu, a także zakazywały  stosowania używek.  Po wykonaniu tego zadania zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Przewodniczący klas zaprezentowali prace, następnie zostały wykonane zdjęcia. Plakaty zostaną wyeksponowane w klasach.
Po działaniach wykonanych w szkole wyszliśmy na świeże powietrze, żeby spalić symbol zimy  -Marzannę. Uczniowie każdej klasy  przygotowali swoją kukłę.  Wszystkie po kolei, od tej wykonanej przez  najmłodszych,  płonęły w ognisku. W ten sposób powitaliśmy wiosnę.  Dzień minął nam pracowicie i szybko.
Oprac. Paulina Kruk klasa VI

 

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki GALERIA. 🙂

Komentowanie zostało zablokowane.