Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Edukacji Narodowej

  „Kiedy kształtuje się osobowość, najcenniejsze jest otwarte i życzliwe traktowanie, które wymaga empatii oraz wyobraźni. Po latach uczeń wraca myślą do serdecznych i mądrych ludzi , dla których nie był tylko numerem w dzienniku”.
Dzień Edukacji Narodowej
     W środę, 19 października 2016 r. w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją, pod kierunkiem pani  Anny Adamiak i pana Kamila Stanisławowskiego , uczniowie  z klas IV- VI.  Celem uroczystości  było  wyrażenie nauczycielom wdzięczności  „za trud, wiedzę i wychowanie”. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, podczas którego w sposób żartobliwy przedstawili realia szkolne w   kabarecie  „Wywiadówka” , a także śpiewem i wierszem wyrazili słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Po części artystycznej glos zabrała pani Dyrektor Wiesława Rolewicz i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała im za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej wręczyła Nagrody Dyrektora .
Najbardziej wzruszającą częścią uroczystości okazało oficjalne pożegnanie pani  Emilii Braulińskiej, która  po trzydziestu pięciu  latach pracy w zawodzie nauczyciela przeszła na emeryturę. Zarówno pani Dyrektor, jak i nauczyciele oraz uczniowie wyrazili  jej swoją wdzięczność za pracę, współpracę i naukę.
Na zakończenie uczniowie wręczyli  nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki i słodkie upominki.
                                                                                                                                                       oprac.p. Anna Osiak

Komentowanie zostało zablokowane.