Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w naszej szkole

            Dnia 18 listopada obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Pamięci
o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Tego dnia odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Dzieci pracowały w grupach klasowych.
Na początku odbywały się dyskusje na temat „Jakie są przyczyny wypadków drogowych?”
Z odpowiedzi uczniów powstawały mapy myśli zagrożeń na jakie są narażeni piesi, rowerzyści oraz podróżujący pojazdami. Uczniowie starali się ustalić w jaki sposób można zapobiegać takim wypadkom.
            Kolejnym punktem zajęć były filmy edukacyjne dla różnych grup wiekowych, na temat „ Jak zachować się, gdy zauważymy wypadek drogowy”.  W klasach V i VI podczas filmu uczniowie mogli przekonać się, jak ważna dla życia osób uczestniczących w wypadku drogowym jest bardzo szybka i właściwa pomoc innych osób. Brak umiejętności zachowania się w przypadku zauważenia wypadku drogowego może spowodować śmierć osób poszkodowanych. Dzieci podzieliły się informacjami na temat działań dorosłych w przypadku niektórych zdarzeń drogowych. Oceniły ich postępowanie, zwracając uwagę na to, co można byłoby zmienić.
            Na koniec zajęć uczniowie klasy II i III  układali z puzzli znak stop, który dodatkowo musieli pomalować właściwymi kolorami. Natomiast ich starsi koledzy i koleżanki z klas IV-VI
z rozsypanki zdaniowej układali kolejność czynności, jakie należy wykonać podczas zauważenia wypadku drogowego.
Oprac. p. E.Stosio

DSCN3382 DSCN3381 DSCN3380 DSCN3379 DSCN3378 DSCN3370 DSCN3368

Komentowanie zostało zablokowane.