Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Dzień Przyjaciela

Dzień 9 czerwca to według kalendarza świąt nietypowych Międzynarodowy Dzień Przyjaciela.
Przyjaciel, to ten, który pocieszy kiedy źle, poda rękę kiedy upadniesz na kolana, pośmieje się kiedy serce wypełnia Ci radość.
Z rozmów i ankiet przeprowadzonych przez uczniów wśród kolegów i koleżanek starszych klas wynika, że w dzisiejszych czasach część dzieci nie ma niestety bliskiego przyjaciela. Młodzi lubią spotykać się ze znajomymi w szkole, czasami po zajęciach lub  w weekendy lecz większość czasu spędzają w świecie wirtualnym na portalach społecznościowych, oglądając filmiki lub grając w gry. Brak przyjaciela „od serca” sprawia jednak, że czasami nie mają z kim podzielić się swoimi radościami, dzielić pasji i szukać wsparcia w trudnych chwilach. Mając na uwadze wartość jaką jest Przyjaźń, reprezentanci SU postanowili swoimi działaniami podczas Pikniku Rodzinnego zaakcentować obecność Przyjaciół w naszym życiu. Zapraszali chętnych do zrobienia sobie zdjęcia na Ściance Przyjaźni, przeprowadzili konkurs dla młodszych dzieci, które miały za zadanie wykonać portret ze swoim przyjacielem. Nie zabrakło także konkursu Karaoke a w repertuarze piosenek o Przyjaźni.
Swoje działania młodzież kontynuowała również w poniedziałek po pikniku. W poniższej galerii przedstawiamy efekty naszej pracy 🙂 .
« 1 z 2 »

 

Komentowanie zostało zablokowane.