Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami!

Egzamin ósmoklasisty 2020

         W dniach 16 – 18 czerwca br. uczniowie klasy ósmej przystąpili do  egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Był to pierwszy, a zarazem bardzo ważny egzamin w ich życiu.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
W arkuszach egzaminacyjnych ‎z każdego przedmiotu znajdowały się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎
Po każdym egzaminie uczniom towarzyszyły różne emocje – jedni byli zadowoleni z pytań egzaminacyjnych i tematów otwartych, drudzy nie kryli rozczarowania i złości.
Mamy jednak nadzieję, że jedni i drudzy będą z siebie dumni, gdy 31 lipca odbiorą zaświadczenia z wynikami egzaminu.
Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎
Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów, którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎
Trzymamy mocno kciuki za sukcesy egzaminacyjne naszych uczniów.
Wierzymy w Wasze umiejętności i szczęście😊  Mamy nadzieję, że każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Komentowanie zostało zablokowane.